Književna kolonija Sićevo 2019.


Dvadeset deveta Književna kolonija Sićevo biće održana od 17. do 22. septembra 2019. godine.


U živopisnoj Sićevačkoj klisuri nadomak Niša po dvadeset deveti put okupiće se književni stvaraoci na međunarodnoj Književnoj koloniji Sićevo – jednoj od najstarijih književnih manifestacija ove vrste u svetu.


Dvadeset deveta Književna kolonija Sićevo

Svečanost otvaranja Kolonije biće priređena pod tremom Doma Nadežde Petrović, odnosno ispred zgrade Kolonije u Sićevu, u utorak 17. septembra sa početkom od 19 sati.


Polaznici ovogodišnje Kolonije su književni stvaraoci Vladan Matijević (Čačak), dobitnik Nagrade Ramonda serbika, Radoman Kanjevac (Beograd), Dragan Bošković (Beograd), Neda Nikolić-Bobić (Beograd), Dragoljub B. Đorđević (Niš), domaćin kolonije, Milan Mađarev (Kikinda), Srđan Tešin (Kikinda), Ivan Milenković (Beograd), Nikola Nikolić (Podgorica, Crna Gora), Aleksandar Prokopiev (Skoplje, Makedonija)


Ispred Doma Nadežda Petrović – najstarije umetničke Kolonije na Balkanu

Književnu koloniju u Sićevu su osnovali dr Mihajlo Ignjatović, niški pisac i književni prevodilac i Društvo književnika i književnih prevodilaca Niša. Koloniju danas organizuje Niški kulturni centar pod pokroviteljstvom Grada Niša kao javnu gradsku manifestaciju.


Za više detalja o Književnoj koloniji Sićevo slušajte programe Radio Beograda i pratite nas na svim društvenim mrežama.


Ugledni književni stvaraoci