Nagrada Društva Književnika


Društvo književnika i književnih prevodilaca Niša i Grad Niš dodeljuju književnu Nagradu Slaviša Nikolin Živković za neobjavljeno pesničko, prozno ili dramsko delo na srpskom jeziku.Slaviša Nikolin Živković, zvani Šaka, bio je roker po vokaciji, pesnik po opredeljenju, vagabund i klošar, svetski putnik bez overenog pasoša, ranoranilac, ribolovac, zen učitelj, radnik u trećoj smeni, savremenik Harolda Fostera, prijatelj Rajnera Fasbindera, De Sadov lični kritičar, čovek koji je uživo gledao Ben Belu i Josipa Broza u blindiranoj limuzini, džin u zaturenom cirkusu, sparing partner Majka Tajsona, majstor za poluprovodnike, bitnik, veliki stvaralac i vizionar…


Povelja dodeljena prvom Laureatu

Na dan Šakinog rođenja 3. aprila Društvo raspisuje konkurs, a ime nagrađenog objavljuje 8. septembra na dan Društva. Svečano uručenje Nagrade zakazuje se po objavljivanju imena laureata. Nagrada se sastoji od povelje i objavljene knjige dobitnika.


Ugledni književni stvaraoci